-
Live Fish
- African Cichlids NEW
- American Cichlids
- Angels
- Australian Native & Rainbow Fish
- Axolotls
- Barbs
- Bettas
- Catfish & Corydoras
- Coldwater Fish
- Danios
- Discus
- Eels, Loaches & Shark New
- Exotics & Miscellaneous
- Goldfish
- Gourami
- Killifish
- Live Bearers
- Marine Fish Hot
- Oscars
- Rasboras
- Shrimps
- Snails
- Tetras & Characins
Black
Filter by price
Product categories
- Accessories
- Air Pumps & Water Pumps
- Anemones
- Aquarium & Cabinet Package
- Aquarium Hood & Canopy
- Aquariums
- Cabinets
- Cleaning Supplies
- Clearance
- Coral
- Decorations
- Delivery & Setup
- Filter Medias
- Filtrations
- Fish Food
- Gravel Rock & Substrates
- Heaters
- Lights
- Live Fish
- Live Plants
- Marine Fish
- Marine Invertebrates
- Marine Supplies
- Natural Drift Woods
- Ovo
- Planted Equipments & Accessories
- Reptiles
- Services
- Specials
- Test Cat
- Water Treatments
PF-825 180L “80 x 38 x 64cm” Curved Glass Tank Light+Filter
$399.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
PF825TA
Tara Coralux 396L Marine Series
$1,995.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
TC396MS120
Tara Coralux 270L Marine Series
$1,895.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
TC270MS90
Tara Coralux 135L Marine Series
$1,295.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
TC135MS60
150cm x 60cm x 85cm Ultra Clear Glass Aquarium Sump Setup Package
$3,695.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
UCGAFDSSP765
Assorted Axolotl
$50.00 – $85.95Price range: $50.00 through $85.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0948
| Color | Black, White, Gold, Mustard, Olive |
|---|---|
| Family | Ambystomatidae |
| Origin | Mexico |
| Social | Solitary |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Intermediate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.5 – 8.0 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 6 – 11 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 4.5 – 6.5 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 16°C – 18°C |
| Life Span | 10 – 15 Years |
| Size | 8-10cm, 12-14cm, 16-18cm |
240cm x 60cm x 70cm Ultra Clear Glass Aquarium Setup Package
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
F190AD
100cm x 40cm x 85cm Aquarium Sump Setup Package
$1,895.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
1871FB
80cm x 40cm x 85cm Aquarium Sump Setup Package
$1,695.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
ASSP80
60cm x 40cm x 85cm Aquarium Sump Setup Package
$1,295.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
AC215E
PF-625 95L Curved Glass Tank Light+Filter (60x34x57cm)
$295.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
D4FB28
200cm x 50cm x 85cm Ultra Clear Glass Aquarium Flatdoor Sump Setup Package
$4,495.00 – $4,895.00Price range: $4,495.00 through $4,895.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
6FE913
180cm x 60cm x 85cm Ultra Clear Glass Aquarium Flat Door Sump Setup Package
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
364AC3
150cm x 50cm x 85cm Ultra Clear Glass Aquarium Sump Setup Package
$2,895.00 – $3,184.50Price range: $2,895.00 through $3,184.50
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
844403
| Weight | 400.00 kg |
|---|---|
| Dimensions | 120.00 × 40.00 × 85.00 cm |
| Color | Black, White |
| Sump Tank Dimensions | 131 x 26 x 35 cm |
| Features | Drain System, Filtration, Light, Low Maintenance, Starfire Glass |
| Style | Flat Door, Striped Door |
| Size | 150CM |
150cm x 40cm x 85cm Ultra Clear Glass Aquarium Flat Door Sump Setup Package
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
7153CE
PF-525 74L “52x29x49cm” Curved Glass Tank Light+Filter
$210.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
219D01
120cm x 40cm x 85cm Ultra Clear Glass Aquarium Sump Setup Package
$2,295.00 – $2,495.00Price range: $2,295.00 through $2,495.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
948BC3
| Weight | 200.00 kg |
|---|---|
| Dimensions | 120.00 × 40.00 × 85.00 cm |
| Color | Black, White |
| Style | Flat Door, Striped Door |
| Size | 120CM |
PF-200 6L “19x14x21cm” Curved Glass White Tank with Light+Filter
$80.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
120240
| Weight | 1.50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19.00 × 14.00 × 21.00 cm |
| Color | Black, White |
| Volume | 6L |
| Size | Less Than 60CM |
PF-235 10.5L Curved Glass Tank Light+Filter (23x16x28cm)
$90.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
120238
| Weight | 2.20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.00 × 16.00 × 28.00 cm |
| Color | Black, White |
| Volume | 10L |
| Size | Less Than 60CM |