-
Live Fish
- African Cichlids NEW
- American Cichlids
- Angels
- Australian Native & Rainbow Fish
- Axolotls
- Barbs
- Bettas
- Catfish & Corydoras
- Coldwater Fish
- Danios
- Discus
- Eels, Loaches & Shark New
- Exotics & Miscellaneous
- Goldfish
- Gourami
- Killifish
- Live Bearers
- Marine Fish Hot
- Oscars
- Rasboras
- Shrimps
- Snails
- Tetras & Characins
blue
Filter by price
Product categories
- Accessories
- Air Pumps & Water Pumps
- Anemones
- Aquarium & Cabinet Package
- Aquarium Hood & Canopy
- Aquariums
- Cabinets
- Cleaning Supplies
- Clearance
- Coral
- Decorations
- Delivery & Setup
- Filter Medias
- Filtrations
- Fish Food
- Gravel Rock & Substrates
- Heaters
- Lights
- Live Fish
- Live Plants
- Marine Fish
- Marine Invertebrates
- Marine Supplies
- Natural Drift Woods
- Ovo
- Planted Equipments & Accessories
- Reptiles
- Services
- Specials
- Test Cat
- Water Treatments
Cobalt Blue Cichlid
$21.95
SKU:
8397
| Family | Haplochromini |
|---|---|
| Origin | Africa |
| Social | Gregarious |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Intermediate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 7.8 – 8.6 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 10 – 20 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 8 – 15 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 24°C – 28°C |
| Life Span | 5 – 8 Years |
Paraiba Angel
$12.95 – $60.00Price range: $12.95 through $60.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0020
| Family | Cichlidae |
|---|---|
| Origin | South America |
| Social | Shoaling |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Moderate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.5 – 7.5 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | Moderate |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | Moderate |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 24°C – 28°C |
| Life Span | 10+ Years |
| Size | 3-4cm, 4-5cm, 6-7cm, 8-9cm, 9-10cm |
Shrimp Blue Cherry
$8.95
SKU:
1003
| Family | Atyidae |
|---|---|
| Origin | Asia |
| Social | Peaceful |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Easy |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 6 – 8 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 2 – 4 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 18°C – 25°C |
| Life Span | 1 – 2 Years |
Ramirezi Blue 3cm
$19.95
SKU:
8536
| Family | Cichlidae |
|---|---|
| Origin | South America |
| Social | Peaceful, Sociable |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Intermediate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.0 – 7.0 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 4 – 8 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 1 – 5 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 24°C – 28°C |
| Life Span | 2 – 3 Years |
Male Dwarf Neon Gourami
$16.95
SKU:
4236
| Family | Osphronemidae |
|---|---|
| Origin | South Asia |
| Social | Peaceful |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Moderate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.0 – 7.5 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 5 – 15 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 3 – 8 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 25°C – 28°C |
| Life Span | 3 – 5 Years |
Blue Tang
$120.00 – $199.00Price range: $120.00 through $199.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
1161
| Size | Small, Medium, Large, XLarge |
|---|---|
| Family | Acanthuridae |
| Origin | Indo-Pacific |
| Social | Peaceful, Territorial |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Intermediate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 8.1 – 8.4 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 8 – 12 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 8 – 12 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 24°C – 28°C |
| Life Span | 8 – 20 Years |
Ring Leopard Discus
$70.00 – $210.00Price range: $70.00 through $210.00
Sold Out
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
RLDIS3
| Size | 10-12cm, 4-5cm, 6-7cm, 8-9cm |
|---|---|
| Family | Cichlidae |
| Origin | (Selective breeding, not a specific region) |
| Social | Peaceful |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Advanced |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.0 – 7.0 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 1 – 8 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 1 – 3 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 27°C – 30°C |
| Life Span | 10+ Years |
Blue Koran Angelfish Juvenile
$120.00
SKU:
8612
| Family | Pomacanthidae |
|---|---|
| Origin | Indo-Pacific |
| Social | Semi-Aggressive, Territorial |
| Breeding | Rare in Captivity |
| Care Level | Advanced, Intermediate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 8.1 – 8.4 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 8 – 12 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 8 – 12 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 22°C – 28°C |
| Life Span | 10 – 15 Years |
Damselfish Javanese Blue Streak
$29.95
SKU:
5013
| Family | Pomacentridae |
|---|---|
| Origin | Indo-Pacific |
| Social | Semi-Aggressive, Territorial |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Intermediate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 8.1 – 8.4 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 8 – 12 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 8 – 12 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 24°C – 28°C |
| Life Span | 5 – 8 Years |
Blue Turquoise Discus
$70.00 – $210.00Price range: $70.00 through $210.00
Sold Out
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
1922
| Family | Cichlidae |
|---|---|
| Origin | South America |
| Social | Gregarious, Peaceful |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Advanced |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.0 – 7.0 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 1 – 8 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 1 – 4 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 28°C – 30°C |
| Life Span | 8 – 10 Years |
| Size | 10-12cm, 4-5cm, 6-7cm, 8-9cm |
Blue Bolt Shrimp
SKU:
1008
| Family | Atyidae |
|---|---|
| Origin | Asia |
| Social | Shoaling |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Moderate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.2 – 7.8 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 3 – 7 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 1 – 8 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 20°C – 25°C |
| Life Span | 1 – 2 Years |