-
Live Fish
- African Cichlids NEW
- American Cichlids
- Angels
- Australian Native & Rainbow Fish
- Axolotls
- Barbs
- Bettas
- Catfish & Corydoras
- Coldwater Fish
- Danios
- Discus
- Eels, Loaches & Shark New
- Exotics & Miscellaneous
- Goldfish
- Gourami
- Killifish
- Live Bearers
- Marine Fish Hot
- Oscars
- Rasboras
- Shrimps
- Snails
- Tetras & Characins
Flame Wrasse
0
People watching this product now!
SKU:
0368
Price Match Guarantee!
Show us a competitor's price for the same product within 3 days, and we'll match it or credit the difference even after purchase.
$55.00 – $150.00Price range: $55.00 through $150.00
We added you to this product's waitlist and we'll send you an email when the product is available.
Leave WaitlistThis product is currently sold out.
No worries! Enter your email, and we'll let you know as soon as it's back in stock.
0
People watching this product now!
Payment Methods:
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Flame Wrasse” Cancel reply
Related Products
Red Tiger Oscar
$30.00 – $45.00Price range: $30.00 through $45.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0209
| Family | Cichlidae |
|---|---|
| Origin | South America |
| Size | 4-5cm, 6-8cm |
| Social | Semi-Aggressive |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Intermediate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.0 – 8.0 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 5 – 20 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 3 – 10 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 23°C – 27°C |
| Life Span | 10 – 15 Years |
Super Red Bristlenose
$19.95 – $120.00Price range: $19.95 through $120.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
SRB10001
Geophagus Winemilleri
$49.95 – $85.00Price range: $49.95 through $85.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
GW10001
| Size | 4-5cm, 6-7cm, 8-10cm |
|---|---|
| Family | Cichlidae |
| Origin | South America |
| Social | Gregarious, Peaceful |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Intermediate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.5 – 7.5 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 5 – 15 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 2 – 10 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 24°C – 28°C |
| Life Span | 8 – 10 Years |
Apache Sulfurhead
$18.95 – $30.00Price range: $18.95 through $30.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
AS10001
| Size | 4-5cm, 6-7cm |
|---|---|
| Family | Cichlidae |
| Origin | Africa |
| Social | Semi-Aggressive, Territorial |
| Breeding | Maternal Mouthbrooder |
| Care Level | Intermediate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 7.8 – 8.6 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 6 – 10 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 7 – 10 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 23°C – 27°C |
| Life Span | 5 – 8 Years |
Silver Shark
$14.95 – $75.00Price range: $14.95 through $75.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0057
| Size | 12-14cm, 4-5cm, 6-7cm, 7-8cm, 8-10cm |
|---|---|
| Family | Carcharhinidae |
| Origin | Asia |
| Social | Semi-Aggressive |
| Breeding | Livebearers |
| Care Level | Advanced |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.5 – 7.5 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 5 – 12 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 5 – 15 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 22°C – 28°C |
| Life Span | 8 – 10 Years |
Serpae Tetra 3-4cm
$7.95
SKU:
2017
| Family | Characidae |
|---|---|
| Origin | South America |
| Social | Gregarious, Semi-Aggressive |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Beginner |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.0 – 7.5 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 4 – 8 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 1- 5 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 22°C – 26°C |
| Life Span | 5 – 7 Years |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.