-
Live Fish
- African Cichlids NEW
- American Cichlids
- Angels
- Australian Native & Rainbow Fish
- Axolotls
- Barbs
- Bettas
- Catfish & Corydoras
- Coldwater Fish
- Danios
- Discus
- Eels, Loaches & Shark New
- Exotics & Miscellaneous
- Goldfish
- Gourami
- Killifish
- Live Bearers
- Marine Fish Hot
- Oscars
- Rasboras
- Shrimps
- Snails
- Tetras & Characins
11-12cm
Filter by price
Product categories
- Accessories
- Air Pumps & Water Pumps
- Anemones
- Aquarium & Cabinet Package
- Aquarium Hood & Canopy
- Aquariums
- Cabinets
- Cleaning Supplies
- Clearance
- Coral
- Decorations
- Delivery & Setup
- Filter Medias
- Filtrations
- Fish Food
- Gravel Rock & Substrates
- Heaters
- Lights
- Live Fish
- Live Plants
- Marine Fish
- Marine Invertebrates
- Marine Supplies
- Natural Drift Woods
- Ovo
- Planted Equipments & Accessories
- Reptiles
- Services
- Specials
- Test Cat
- Water Treatments
Uncoloured Goldfish
$2.99 – $18.95Price range: $2.99 through $18.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
2010
| Family | Cyprinidae |
|---|---|
| Origin | Asia |
| Social | Gregarious, Peaceful |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Beginner |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.5 – 7.5 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 4 – 12 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 4 – 8 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 18°C – 24°C |
| Life Span | 10+ Years |
| Size | 3-4cm, 4-5cm, 5-6cm, 7-8cm, 9-10cm, 11-12cm |
Silver Dollar
$16.95 – $120.00Price range: $16.95 through $120.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0073
| Family | Characidae |
|---|---|
| Origin | South America |
| Social | Peaceful, Schooling |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Beginner, Intermediate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.0 – 7.5 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 4 – 10 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 4 – 8 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 23°C – 26°C |
| Life Span | 10 – 15 Years |
| Size | 4-5cm, 5-6cm, 6-7cm, 7-8cm, 8-9cm, 9-10cm, 11-12cm |
Assorted Discus
Rated 5.00 out of 5
$60.00 – $350.00Price range: $60.00 through $350.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
ADC090
| Breeding | Egglayer |
|---|---|
| Care Level | Advanced |
| Diet | Omnivores |
| Family | Cichlidae |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 1 – 3 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 0 – 3 dKH |
| Life Span | 8 – 12 Years |
| Origin | South America |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.0 – 7.0 |
| Social | Peaceful |
| Size | 5-6cm, 6-7cm, 7-8cm, 9-10cm, 11-12cm, 13-15cm |
Bumble Bee Catfish
$55.00 – $75.00Price range: $55.00 through $75.00
Sold Out
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0814
| Size | 8-10cm, 11-12cm |
|---|---|
| Family | Pimelodidae |
| Origin | South America |
| Social | Peaceful, Territorial |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Intermediate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.5 – 7.5 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 5 – 15 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 2 – 8 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 24°C – 28°C |
| Life Span | 5 – 10 Years |