-
Live Fish
- African Cichlids NEW
- American Cichlids
- Angels
- Australian Native & Rainbow Fish
- Axolotls
- Barbs
- Bettas
- Catfish & Corydoras
- Coldwater Fish
- Danios
- Discus
- Eels, Loaches & Shark New
- Exotics & Miscellaneous
- Goldfish
- Gourami
- Killifish
- Live Bearers
- Marine Fish Hot
- Oscars
- Rasboras
- Shrimps
- Snails
- Tetras & Characins
13-15cm
Filter by price
Product categories
- Accessories
- Air Pumps & Water Pumps
- Anemones
- Aquarium & Cabinet Package
- Aquarium Hood & Canopy
- Aquariums
- Cabinets
- Cleaning Supplies
- Clearance
- Coral
- Decorations
- Delivery & Setup
- Filter Medias
- Filtrations
- Fish Food
- Gravel Rock & Substrates
- Heaters
- Lights
- Live Fish
- Live Plants
- Marine Fish
- Marine Invertebrates
- Marine Supplies
- Natural Drift Woods
- Ovo
- Planted Equipments & Accessories
- Reptiles
- Services
- Specials
- Test Cat
- Water Treatments
Salvini Super Red Rio Cichlid
$45.00 – $119.95Price range: $45.00 through $119.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
804436
| Size | 13-15cm, 5-6cm, 8-10cm |
|---|---|
| Family | Cichlid |
| Origin | Central America |
| Social | Semi-Aggressive |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Moderate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 7.0 – 8.0 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 8 – 15 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 5 – 12 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 24°C – 26°C |
| Life Span | 4 – 10 Years |
Tandanus Catfish
$14.95 – $39.95Price range: $14.95 through $39.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
3225
| Family | Plotosidae |
|---|---|
| Origin | Australia |
| Social | Semi-Aggressive, Territorial |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Intermediate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.5 – 7.5 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 5 – 15 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 2 – 10 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 21°C – 27°C |
| Life Span | 10 – 15 Years |
| Size | 4-5cm, 6-7cm, 8-9cm, 10-12cm, 13-15cm |
Tricolor Panda Oranda
$29.95 – $150.00Price range: $29.95 through $150.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0263
| Family | Cyprinidae |
|---|---|
| Origin | (Selective breeding, not a specific region) |
| Social | Peaceful, Sociable |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Beginner |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 7.0 – 8.0 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 5 – 15 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 4 – 8 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 18°C – 24°C |
| Life Span | 10 – 15 Years |
| Size | 4-5cm, 5-6cm, 6-7cm, 8-9cm, 10-12cm, 13-15cm |
Assorted Peacock Cichlids
$24.95 – $120.00Price range: $24.95 through $120.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
6A4DB0
Comet Red and White
$7.95 – $150.00Price range: $7.95 through $150.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0131
| Size | 19-20cm, 20-23cm, 4-5cm, 6-7cm, 8-9cm, 10-12cm, 13-15cm, 16-18cm, 25-30cm |
|---|---|
| Family | Cyprinidae |
| Origin | East Asia |
| Social | Gregarious, Peaceful |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Beginner |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.5 – 7.5 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 8 – 12 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 4 – 8 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 18°C – 24°C |
| Life Span | 10+ Years |
Assorted Discus
Rated 5.00 out of 5
$60.00 – $350.00Price range: $60.00 through $350.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
ADC090
| Breeding | Egglayer |
|---|---|
| Care Level | Advanced |
| Diet | Omnivores |
| Family | Cichlidae |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 1 – 3 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 0 – 3 dKH |
| Life Span | 8 – 12 Years |
| Origin | South America |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.0 – 7.0 |
| Social | Peaceful |
| Size | 5-6cm, 6-7cm, 7-8cm, 9-10cm, 11-12cm, 13-15cm |
Australian Bass
$14.95 – $85.00Price range: $14.95 through $85.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0817
| Family | Percichthyidae |
|---|---|
| Origin | Australia |
| Social | Semi-Aggressive, Solitary |
| Breeding | Migratory Spawner |
| Care Level | Advanced |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.5 – 7.5 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 5 – 10 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 4 – 6 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 15°C – 24°C |
| Life Span | 10+ Years |
| Size | 10-12cm, 13-15cm, 4-5cm, 6-7cm, 8-9cm |