-
Live Fish
- African Cichlids NEW
- American Cichlids
- Angels
- Australian Native & Rainbow Fish
- Axolotls
- Barbs
- Bettas
- Catfish & Corydoras
- Coldwater Fish
- Danios
- Discus
- Eels, Loaches & Shark New
- Exotics & Miscellaneous
- Goldfish
- Gourami
- Killifish
- Live Bearers
- Marine Fish Hot
- Oscars
- Rasboras
- Shrimps
- Snails
- Tetras & Characins
5-6cm
Filter by price
Product categories
- Accessories
- Air Pumps & Water Pumps
- Anemones
- Aquarium & Cabinet Package
- Aquarium Hood & Canopy
- Aquariums
- Cabinets
- Cleaning Supplies
- Clearance
- Coral
- Decorations
- Delivery & Setup
- Filter Medias
- Filtrations
- Fish Food
- Gravel Rock & Substrates
- Heaters
- Lights
- Live Fish
- Live Plants
- Marine Fish
- Marine Invertebrates
- Marine Supplies
- Natural Drift Woods
- Ovo
- Planted Equipments & Accessories
- Reptiles
- Services
- Specials
- Test Cat
- Water Treatments
Five Banded Barb
$12.95 – $19.95Price range: $12.95 through $19.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
FBB44
Gold Gourami
$13.95 – $34.95Price range: $13.95 through $34.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
GOLDGO
| Size | 5-6cm, 7-9cm |
|---|---|
| Family | Osphronemidae |
| Origin | Southeast Asia |
| Social | Semi-Aggressive |
| Breeding | Bubble Nest Builder |
| Care Level | Beginner, Intermediate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.0 – 7.5 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 4 – 12 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 3 – 8 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 23°C – 28°C |
| Life Span | 5 – 7 Years |
Uncoloured Goldfish
$2.99 – $18.95Price range: $2.99 through $18.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
2010
| Family | Cyprinidae |
|---|---|
| Origin | Asia |
| Social | Gregarious, Peaceful |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Beginner |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.5 – 7.5 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 4 – 12 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 4 – 8 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 18°C – 24°C |
| Life Span | 10+ Years |
| Size | 11-12cm, 3-4cm, 4-5cm, 5-6cm, 7-8cm, 9-10cm |
Albino Corydora Catfish
$9.95 – $18.95Price range: $9.95 through $18.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
ALBCC
| Size | 3-4cm, 5-6cm |
|---|---|
| Family | Catfish |
| Origin | South America |
| Social | Peaceful |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Easy |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.0 – 7.5 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 5 – 15 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 3 – 10 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 22°C – 28°C |
| Life Span | 5 – 10 Years |
Salvini Super Red Rio Cichlid
$45.00 – $119.95Price range: $45.00 through $119.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
804436
| Size | 13-15cm, 5-6cm, 8-10cm |
|---|---|
| Family | Cichlid |
| Origin | Central America |
| Social | Semi-Aggressive |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Moderate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 7.0 – 8.0 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 8 – 15 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 5 – 12 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 24°C – 26°C |
| Life Span | 4 – 10 Years |
Bronze Corydora
$9.95 – $12.95Price range: $9.95 through $12.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
2033
| Size | 3-4cm, 5-6cm |
|---|---|
| Family | Callichthyidae |
| Origin | South America |
| Social | Shoaling |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Easy |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.5 – 7.5 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 2 – 15 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 2 – 8 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 22°C – 26°C |
| Life Span | 5 Years |
Panda Angelfish
$12.95 – $55.00Price range: $12.95 through $55.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0807
Barramundi (Lates calcarifer)
$9.95 – $24.95Price range: $9.95 through $24.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0824
| Family | Latidae |
|---|---|
| Origin | Indo-Pacific |
| Social | Semi-Aggressive |
| Breeding | Protogynous Hermaphrodites |
| Care Level | Advanced |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 7.0 – 8.0 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 8 – 18 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 8 – 12 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 24°C – 30°C |
| Size | 3-4cm, 4-5cm, 5-6cm |
Tricolor Panda Oranda
$29.95 – $150.00Price range: $29.95 through $150.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0263
| Family | Cyprinidae |
|---|---|
| Origin | (Selective breeding, not a specific region) |
| Social | Peaceful, Sociable |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Beginner |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 7.0 – 8.0 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 5 – 15 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 4 – 8 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 18°C – 24°C |
| Life Span | 10 – 15 Years |
| Size | 4-5cm, 5-6cm, 6-7cm, 8-9cm, 10-12cm, 13-15cm |
Protomelas Similis Cichlid
$30.00 – $65.00Price range: $30.00 through $65.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0237
Black Ghost Knife Fish
$18.95 – $180.00Price range: $18.95 through $180.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0183
Green Terror – Gold Saum
$30.00 – $65.00Price range: $30.00 through $65.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0083
| Family | Cichlidae |
|---|---|
| Origin | South America |
| Social | Semi-Aggressive, Territorial |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Advanced, Intermediate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.5 – 8.0 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 5 – 15 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 4 – 10 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 22°C – 27°C |
| Life Span | 7 – 10 Years |
| Size | 4-5cm, 5-6cm, 7-8cm, 9-10cm |
Albino Sailfin Plecostomus
$60.00 – $95.00Price range: $60.00 through $95.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0063
Longnose Whiptail Catfish
$59.00 – $99.00Price range: $59.00 through $99.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0045
Albino Bristlenose Catfish
$12.95 – $84.00Price range: $12.95 through $84.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
44463A
Gold Panchax
$12.95 – $21.95Price range: $12.95 through $21.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0805
Assorted Angelfish
$16.95 – $75.00Price range: $16.95 through $75.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
AA10001
| Size | 3-4cm, 4-5cm, 5-6cm, 6-7cm, 7-8cm, 8-10cm |
|---|---|
| Family | Cichlidae |
| Origin | South America |
| Social | Peaceful, Semi-Territorial |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.5 – 7.5 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 4 – 10 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 2 – 8 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 24°C – 28°C |
| Life Span | 10 – 15 Years |
Red Forest Jewel Cichlid
$16.95 – $48.94Price range: $16.95 through $48.94
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0080
Super Green Texas
$26.95 – $200.00Price range: $26.95 through $200.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
0115
Albino Rainbow Shark
$11.01 – $21.95Price range: $11.01 through $21.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SKU:
AZ997F
| Size | 5-6cm, 8-10cm |
|---|---|
| Family | Cyprinidae |
| Origin | Asia |
| Social | Semi-Aggressive |
| Breeding | Egglayer |
| Care Level | Moderate |
| pH LevelAquarium pH measures water acidity/alkalinity. 7 is neutral. Fish have pH preferences; maintain ideal levels for their health and stability. | 6.5 – 7.5 |
| GH LevelGH (General Hardness) in aquariums measures minerals like calcium and magnesium. It affects fish health by showing water\'s mineral content. | 5 – 12 dGH |
| KH LevelKH (Carbonate Hardness) in an aquarium stabilizes pH. It acts like a shield, keeping the water conditions just right for fish. | 4 – 8 dKH |
| TemperatureIdeal temperature needed for fish | 23°C – 27°C |
| Life Span | 5 – 8 Years |